Zapraszamy wszystkich uczniów zerówek do udziału w Międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Ja i moja rodzina”- najpiękniejsze chwilę i wspomnienia spędzone z rodziną organizowanego przez naszą szkołę. Szczegóły znajdą Państwo w Regulaminie konkursu i na plakacie.
ZEBRANIE Z RODZICAMI NOWO PRZYJĘTYCH KANDYDATÓW
16.05.202330 maja (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami nowo przyjętych kandydatów.
O godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci idącymi do zerówki.
O godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi idącymi do pierwszej klasy.
Bardzo proszę o zebranie ze sobą kserokopii aktu urodzenia dziecka z dopiskiem: bieżąca data, potwierdzam za zgodność z oryginałem, podpis rodzica.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
Finał projektu badawczego Wielkie” Żarcie” w CN Kopernik
16.05.2023Na początku miała miejsce dwugodzinna sesja posterowa , podczas której klubowicze z 16 szkół województwa mazowieckiego opowiadali o swoich badaniach: postawionych pytaniach badawczych, obserwacjach i wnioskach. Mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych prac, zdjęć korozji, wziąć udział w pokazach i doświadczeniach.
Wysłuchaliśmy też naukowego wykładu dr Magdaleny Osial- specjalistki od korozji a następnie udaliśmy się na wspólne zwiedzanie wystaw.
Był to wspaniały dzień, duża dawka wiedzy i wiele pozytywnej energii.
Fot. W. Kompała CN Kopernik
Bajki o skarpetkach
10.05.2023Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Bajka o dziesięciu skarpetkach Justyny Bednarek odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.
Uczniowie klasy 3c zafascynowani lekturą postanowili sami stworzyć historię swojej jedenastej skarpetki. Oto kilka z nich:
DYŻUR WAKACYJNY
09.05.2023Opłata za całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad i podwieczorek) wynosi 14,50 zł. Opłatę należy wnieść na poniższe konto do 15 maja.
Rafał Czaplarski 56 1050 1924 1000 0092 1493 4128
W tytule: Dyżur Wakacyjny SP3 imię i nazwisko dziecka
Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE, HISTORIA I TRADYCJA”
09.05.20233WYNIKI
Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE W OBRAZACH”
Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE, HISTORIA I TRADYCJA”
I grupa - uczniowie klas 1-3 SP
I miejsce – JULIA SOSNOWSKA kl. IIIA
II miejsce – TAMARA ZHURUN kl. IIIB
III miejsce – LEON MĄCZYŃSKI kl. IA
Wyróżnienie – MICHALINA MIERZYŃSKA kl. IA; ROZALIA PAWLAK kl. IIA
II grupa - uczniowie klas 4-5 SP
I miejsce – WIKTORIA POKROPEK kl. IVA
II miejsce – AGATA ŻÓŁTOWSKA kl. IVA
III miejsce – KLARA KRUK kl. IVA
III miejsce – ERYK SZATKOWSKI kl. VA
Wyróżnienie – POLA PAWLAK kl. VA; JAN WODZYŃSKI kl. IVA
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: MARCEL SKORUPKA kl. VIIIB
III grupa – uczniowie klas 6-8 SP
I miejsce – MARCEL JASZCZYCHA kl. VIIIB
II miejsce – ALEKSANDRA BRYSIAK kl. VIIIC
III miejsce – KAMIL BOROWSKI kl. VIIIB
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za wsparcie konkursu: Dyrekcji Szkoły, Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Piastowie, Radzie Rodziców.
Za przygotowanie wystawy pokonkursowej uczniom: Łukaszowi Szuplewskiemu (kl. 7a), Erykowi Szatkowskiemu (kl. 5a) oraz Dawidowi Wieczorek (kl. 5a).
Poznaj grając, graj poznając, czyli Historia Piastowa w wydaniu plenerowym…
05.05.202335
Tegoroczne Dni Piastowa już za nami, a w związku z tym i Gra Miejska z cyklu „Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym”.
Od kilku lat jesteśmy głównym organizatorem wspomnianej zabawy w czasie obchodów organizowanych z okazji rocznicy nadania praw miejskich naszemu Miastu. W inicjatywie wspiera nas Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza.
Celem Gry jest zwiększanie świadomości piastowian nt. historii Piastowa, ale też wzbudzanie patriotyzmu, uwrażliwianie człowieka na to, co istotne. Ważna jest również aktywność ruchowa, której nigdy nie zabrakło w naszej zdrowej rywalizacji oraz umiejętność posługiwania się tym, co i tak posiadają prawie wszyscy: smartfonami lub tabletami z internetem.
W tym roku należało wykazać się cierpliwością w odczytywaniu kodów QR w środowisku zewnętrznym, z przeciwnościami takimi jak słońce i wiatr. Należało też liczyć na własną wiedzę o mieście. Dodatkowo pojawiły się zadania nawiązujące do Roku Mikołaja Kopernika.
Do udziału w zabawie zgłosiło się szesnaście drużyn: dwanaście w kategorii- Szkoła i cztery- w kategorii Rodzina. Miały do pokonania odległość między punktem najbardziej wysuniętym na północ Piastowa- Szkołą Podstawową nr 5 im. Z. Gęsickiego „Juno” a stanowiskiem po stronie południowej Piastowa zlokalizowanym przy Placu Słonecznym- kapliczką Najświętszej Marii Panny. Nie wszystkim udało się odwiedzić wszystkie punkty zadaniowe. Było ich osiem.
Uczestnicy Gry powinni dotrzeć do stanowisk:
- przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza
- przy Placu Słonecznym
- przy komisariacie Policji
- przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego
- przy Ochotniczej Straży Pożarnej
- w parku im. Marii Stypułkowskiej- Chojeckiej ps. „Kama”
- przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego ps. „Juno”
- przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Na wszystkich stanowiskach dyżurowali wolontariusze z Trójki wraz z nauczycielami.
Wszystko przebiegało zgodnie z zasadami podanymi w Regulaminie i zasadami bezpieczeństwa.
W kategorii Rodzina I miejsce zajęli:
Państwo Chałupkowie- Piotr i córka Karolina z koleżanką Barbarą Klimczak, uzyskując 74/80 pkt.
II miejsce zostało przyznane Państwu Piotrowskim- panu Krzysztofowi z córkami Nikolą i Wiktorią
III miejsce otrzymali Państwo Kuźbowie- pan Arkadiusz z córką Anną.
Ze względu na udział tylko czterech drużyn w tej kategorii nagroda została przekazana tylko za pierwszą lokatę.
W kategorii Szkoła:
I miejsce zostało przyznane Stanisławowi Ramie i Marcelowi Kowalskiemu- Paszko, którzy otrzymali 90,5/101 pkt. (SP3)
II miejsce otrzymali Aleksander Makowski i Maciej Brak, uzyskując 71,5/101 pkt. (LO im. A. Mickiewicza)
III miejsce zajęły Zuzanna Świtek i Barbara Świtek z 68,5/101 pkt. (LO im. A. Mickiewicza)
GRATULUJEMY!
Patronat nad Grą sprawował Burmistrz Miasta Piastowa- Grzegorz Szuplewski.
Nagrody zostały ufundowane przez Grupę Creative oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Ogłoszenie
28.04.2023Szanowni Państwo,
informujemy, że sekretariat szkoły w dniu 2 maja będzie zamknięty.
Dzień Ziemi 2023 w SP3
24.04.2023Tegoroczna, XVI edycja odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023 r. pod hasłem „Ziemia na krawędzi”. W tym roku tematem przewodnim są różne kataklizmy, które dotykają Ziemię, a także kryzysy społeczno-gospodarcze. Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Dla każdego z nas ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Pierwszy w historii Dzień Ziemi obył się w 1970 roku. Do jego organizacji przyczyniły się wydarzenia, które miały miejsce na początku 1969 roku, kiedy nieopodal plaży znajdującej się w Santa Barbara w Kalifornii doszło do wycieku ropy w skutek czego zginęło 10 tysięcy zwierząt i ptaków. Jedną z osób, która obserwowała tamte wydarzenia oraz jego skutki był Gaylord Nelson, ówczesny senator stanu Wisconsin. Katastrofa ekologiczna i jej konsekwencje wywarły na nim tak wielki wpływ, że postanowił zorganizować Międzynarodowy Dzień Ziemi, zwracając uwagę na problem ekologii i konieczność ochrony środowiska.
W naszej szkole, uczniowie klas starszych, przeprowadzili lekcję otwartą pod nazwą „Weź nie truj, o katastrofę nie trudno”. Wykonali też okolicznościowe plakaty i gazetkę na korytarzu szkolnym. W klasie siódmej odbyła się lekcja interaktywna z wykorzystaniem monitora interaktywne na temat „Zanieczyszczenia środowiska w Polsce i jego wpływu na życie człowieka”.
W naszej szkole kultywujemy tradycje ochrony Ziemi przed negatywnym wpływem działań człowieka. Od ubiegłego roku szkolnego uczestniczymy także w projekcie antysmogowym ESA NASK, który angażuje nauczycieli i uczniów w walkę o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Z tego też projektu nauczyciele i uczniowie brali udział w kursie e-learningowym Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) pod nazwą „Dzień Czystego Powietrza” za które uzyskali certyfikaty. Można więc powiedzieć, że uczniowie „Trójeczki” mają świętują Dzień Ziemi przez cały rok szkolny. Od października 2022 roku prowadzimy działania promujące ochronę powietrza. Braliśmy udział także w cyklu lekcji poświęconych problemowi SMOG-u i jego sposobów zwalczania. Na lekcjach przyrody uczniowie klas czwartych tworzyli plakat Smoka SMOGA, rozwiązywali krzyżówki oraz oglądali bajkę pod tytułem „Książę i zły SMOG”.
Nauczycielki geografii, biologii i przyrody
Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole!
24.04.20231Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia w naszej szkole trwał cały tydzień! Świętowanie rozpoczęliśmy już w czwartek 20 kwietnia. Z tej okazji odbyła się lekcja wychowawcza w klasach 0a, 0b oraz w świetlicy. Po wyświetlonej prezentacji przez Oksanę BruchNasza planeta, uczniowie klas 1-3 wykonały karty pracy. Nasza Ziemia - planeta kochana Otulona zielenią, w rosie skąpana, jest piękna od rana! Należy dbać o nią, aby była tak piękna, czysta i zadbana. Jeszcze przez tysiąc lat przez wszystkich kochana. Z okazji Dnia Ziemi, świat się zazieleni!Pamiętajmy, że Ziemia to nasz Dom i mamy obowiązek o nią dbać.
Zajęcia z geografii i przyrody ze sprzętem z projektu „Aktywna tablica”.
24.04.2023Nasza szkoła pozyskała dofinansowanie z projektu „Aktywna tablica” dzięki czemu pracownia geograficzna została doposażona w interaktywny monitor. Pozyskany w tym projekcie sprzęt wspomaga nauczyciela geografii w procesie nauczania, sprawia że uczniowie chętniej się uczą, lepiej przyswajają zagadnienia oraz rozwijają swoje zainteresowania. Prezentacje multimedialne i wykonywane w ramach lekcji ćwiczenia interaktywne, urozmaicają jednostkę lekcyjną. Wizualizacja treści podstawy programowej, w sposób ciekawy i efektywny pomaga uczniom nabywać kompetencje oraz systematyzować wiedzę. Daje to nauczycielowi nieograniczone możliwości w szczególności w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego wymaga od nauczycieli efektywnego wykorzystania i nadążania za potencjałem TIK w praktyce szkolnej również w przedmiotach nieinformatycznych. Dzięki zastosowaniu przez nauczyciela narzędzi TIK w edukacji, uczniowie zyskują możliwość dostosowania nauki do indywidualnych potrzeb, mogą tworzyć nowe treści i udostępniać je kolegom oraz innym osobom uczącym się, a także uzyskać dostęp do znacznie szerszego zakresu zasobów edukacyjnych niż te, które zawarte są w ich podręczniku. korzystanie w trakcie lekcji z cyfrowych aplikacji i platform edukacyjnych, Dzięki pozyskanemu sprzętowi wysokiej jakości nauczyciel ma możliwość przeniesienia edukacji w inny wymiar, który w obecnych czasach jest bliższy uczniom i wspiera ich innowacyjną edukację. Na lekcjach geografii wykorzystuję monitor na wiele sposobów. Jest to dla mnie narzędzie pomagające odtwarzać wysokiej jakości materiał audiowizualny. Daje on szerokie możliwości w wykorzystaniu edukacyjnych materiałów wideo i obrazów w wysokiej rozdzielczości po możliwości skorzystania z szerokiej oferty zasobów edukacyjnych ogólnodostępnych w Internecie. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i otwartością przystąpili do pracy z tym interaktywnym narzędziem. Pod kierunkiem nauczyciela stawiali pierwsze kroki związane z jego obsługą, w trakcie wykorzystania na lekcji ćwiczeń interaktywnych. Sprawdzając swoje umiejętności, wiedzę i zasoby, odkrywali swoje mocne strony. Spotkania z tak wieloma, różnorodnymi narzędziami interaktywnymi zapoczątkowały długofalowy proces wspierania uczniów w obszarach poznawczym, emocjonalnym i społecznym.
Nauczycielki geografii, biologii i przyrody
Próby poloneza
21.04.20232Uczniowie klas 8 rozpoczeli przygotowania do poloneza, który będzie zaprezentowany podczas balu w połowie czerwca. Ponad 20 par trenuje pod fachowym "okiem" Pani Urszuli Zaorskiej i Pana Arkadiusza Pajdosza.
Wszystkim tańczącym życzymy udanych przygotowań.
Dzień Ziemi
21.04.2023Po co segregować śmieci? Myślę, że każdy z nas zadał sobie chociaż raz to pytanie. Uczniowie klasy 3C rozumieją , że najwspanialszym efektem prawidłowej segregacji odpadów jest ich przerobienie, danie im drugiego życia. Wiedzą także, że więcej przerobionych śmieci to mniej śmieci pozostawionych naszym potomkom. Potrafią prawidłowo dokonać segregacji odpadów i rozumieją, że dzięki takim nawykom jest mniej śmieci w naszym naturalnym środowisku.
Właśnie dlatego uczniowie klasy 3C zobowiązali się zrobić wszystko, żeby śmieci wędrowały dokładnie tam, gdzie jest ich miejsce. Rozumieją, że robią to nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich dookoła teraz i później.
5"Wiersz dla Ziemi" Moja Ziemio ukochana, życzę słońca Ci od rana, czystej wody i powietrza, żebyś była coraz „lepsza’. Pięknych pól i czystych lasów trochę chmurek, śpiewu ptaków, pięknych kwiatów letnia porą, boś Ty naszą jest podporą. Bardzo wszyscy Cię kochamy i się bardzo postaramy, by najmniejszy skrawek Twój czysty był jak wody zdrój.
Dyżur wakacyjny
13.04.2023SZANOWNI PAŃSTWO!
Ruszają zapisy na dyżur wakacyjny.
Terminy dyżurów wakacyjnych w roku szkolnym 2022/2023
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie, Al. Krakowska 20 od dnia 3 do dnia 14 lipca 2023 r.
- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Piastowie, Al. Tysiąclecia 5 od dnia 31 lipca do dnia14 sierpnia 2023 r.
- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piastowie, ul. Żbikowska od dnia 16 do dnia 31 sierpnia 2023 r.
- Szkoła Podstawowa Nr 5 w Piastowie, ul. Pułaskiego 6/8 od dnia 17 do dnia 28 lipca 2023 r.
Informacja dotycząca dyżuru wakacyjnego w Piastowskich Szkołach w roku szkolnym 2022/2023
Wnioski na dyżur wakacyjny prosimy składać osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 – 16:00 w dniach 17.04.2023r. – 28.04.2023 r.
Kompletny wniosek należy złożyć w każdej z wybranych szkół. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny do Szkoły Podstawowej nr 3 będzie dostępna dla rodziców 08.05.2023 od godziny 10:00 w budynku szkoły przy ul. Al. Tysiąclecia 5.
Opłaty za dyżur wakacyjny należy uiścić w ciągu 7 dni od wywieszenia listy dzieci zakwalifikowanych czyli od 09.05.2023r. – 15.05.2023r.
Kwotę do zapłaty i numery kont bankowych dostaną rodzice na adres e-mail podany we wniosku na dyżur wakacyjny.
W treści przelewu należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko dziecka z dopiskiem: dyżur wakacyjny.
Brak opłaty za dyżur wakacyjny w podanym wyżej terminie skutkuje skreśleniem dziecka z listy dzieci zakwalifikowanych.
Dnia 26.05.2023r. o godzinie 10:00 zostaną ogłoszone listy dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny.
Gra Miejska "Poznaj grając, graj poznając" znowu w Dni Piastowa!
13.04.2023ZAPROSZENIE
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego
oraz Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Piastowie zapraszają
do udziału w Grze Miejskiej
POZNAJ GRAJĄC, GRAJ POZNAJĄC!
Historia Piastowa w wydaniu plenerowym
Weź udział w przygodzie, sprawdź znajomość Piastowa i swoją wiedzę o naszym Mieście,
wygraj nagrodę!
ZAREJESTRUJ SIĘ I WYSTARTUJ Z NAMI
3 maja 2023 r.
Podczas gry będzie okazja, żeby w określonych punktach naszego miasta zdobyć informacje dotyczące historii naszego miasta lub wykazać się wiedzą o nim. Będzie można też sprawdzić swoją kondycję fizyczną.
Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres: poznajgrajac@op.pl (skany wymaganych dokumentów), ewentualnie osobiście do p. Urszuli Zaorskiej lub p. Moniki Szuplewskiej w SP 3, przy Alei Tysiąclecia 5 w Piastowie, na załączonym formularzu do 25 kwietnia br. Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w zabawie w kategorii szkoła zobowiązane są do dostarczenia zgody opiekunów prawnych. Najlepiej razem z w/w formularzem zgłoszenia.
W załączeniu:
Archiwum Aktualności
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 97806